מתי יגיע סופו של הדואר

לפני כעשרים יום כתבתי כאן על דואר ישראל וכיניתי אותו דואר רע. אחת התגובות שקבלתי מישראל%d7%9b%d7%aa%d7%91%d7%aa-%d7%a9%d7%98%d7%97-%d7%94%d7%a1%d7%a4%d7%a8, ולא מצאה מקום באותו פוסט:
"קצת קשה להאמין שבשנת 2017, כאשר בחלל משוטטים חצי תריסר לוויינים משוכללים של מעצמת ההיי-טק ישראל, הדואר שלנו הוא בערך כמו בתקופת המנדט. וזה כאילו (יחי המונח "כאילו") אחרי הרפורמה הפלאית שבוצעה בו.
"מכל עבר נשמעות תלונות על העבודה הרשלנית וגדושת הפשלות של השירות הזה, ולאיש זה לא מזיז ודי ברור מדוע. כאשר לא מפנים אשפה ברחובות ירושלים, קמה אחרי יום יומיים זעקה גדולה. כאשר מסדרונות בתי החולים מלאים חולים, קמה זעקה נוראה. למה? כי זה מצטלם נהדר. אבל איך תצלם פשלה של דואר ישראל????
מכל מקום, טוב שכתבת. אולי אולי זה יזיז משהו".
אז יש חידוש, ששמעתי עליו רק אתמול. הנכדה הזמינה בחו"ל (באינטרנט כמובן) זוג נעליים שמצאו חן בעיניה. עברו ימים לא רבים והיא קיבלה הודעה בסלולרי לבוא לקבל את המשלוח ב…פיצוחייה של טייב בשכונה. מופתעת הלכה לקחת את המשלוח ופגשה איש עבדקן יושב בין הגרעינים למיניהם. "יש לך חבילות?" – שאלה באי אמון. הוא הצביע על מדף בצד, שהיה גדוש חבילות וגם שלה היתה שם.
כך, בלי תור בסניף הדואר, בלי להצטופף בשעות הקבלה, קיבלה את הנעליים והאיש אמר שאפשר לבוא עד 11 בלילה. כן, בלי תור.
שמחתי שיש מתחרה לדואר!
אגב, ישנה גם חברת "מסר", שמעבירה משלוחי דואר מחברות גדולות (בנקים, למשל) ללקוחותיהן. אם ימשיכו חברות פרטיות לתת את השירות שהחברה הממשלתית מתקשה לספק – אשמח.

פרסומת (לא חינם) לעורכי הדין
מפעם לפעם אני רואה בטלוויזיה את הסניגורים הפליליים. עורכי הדין של העבריינים הגדולים, מופיעים במשך דקות ארוכות ומצהירים בקול ברור, ש"הקליינט שלי חף מפשע". הכתבים יודעים ועורכי הדין יודעים שאלה מלמולי חארטה-בארטה. מצער אותי, שנותנים במה כל כך גדולה לדברי הבל כאלה והציבור מקבל אותם כדברים נכונים. אולם כאשר הנאשם מורשע, סניגוריו אינם נדרשים להסביר מדוע אמרו את הדברים הללו בעת שנעצר. הכתבים ואנשי הטלוויזיה אינם עושים את מלאכתם כיאות ואינם מקשים על הסניגורים המקשקשים.
תמיד ידעתי, שעורכי הדין הם המקור הקבוע של הכתבים לענייני פלילים, אבל אף פעם לא ראיתי את הדבר מודפס, שחור על גבי לבן. עכשיו הגיע לידיי הספר "יומנה של כתבת שטח" ועדי מאירי, הכתבת של קול ישראל, כתבה הרבה אמיתות. בעמוד 19 מצאתי, לראשונה בכתובים: "כללי המשחק ידועים. עורך הדין לפלילים זקוק לפרסום כמו לחמצן. הקליינטים שלו רוצים שעורך הדין שלהם… ינהג במכונית מפוארת כמו שלהם, יתגורר בדירה מפוארת, יבלה במסיבות הנכונות וגם יופיע בתקשורת כחבר קבוע בחמישייה הפותחת של הפליליסטים".
אז, הנה זה כתוב.

 קינאה
מה שיש לך הוא מובן מאליו. מה שיש בידי אחרים – לך חסר…

סגור להשארת עקבות, אבל ניתן לפרסם תגובה.

תגובות

 • מנחם  ביום 2 במרץ 2017 בשעה 16:02

  אמנם נאמר במשלי (כמדומני) חוכמת המסכן בזויה, אבל זה לא בגלל שהיא כשלעצמה בזויה, אלא מפני שעצם העובדה שאיש מסכן משמיע אותה, הרי שגם אם זו חוכמה אמיתית, היא מתבזית ומושפלת מפני שיצאה מפי מסכן.
  אנחנו, תודה לאל, לא מסכנים ועל פי מדדים רבים, לא כולם אקדמיים, חיים כמעט בשיא העולם. קח לך מדד אחד בלבד: היורו והדולר מתרסקים כל הזמן והשקל מתחזק. זה לא אומר משהו?
  אני זוכר שנתניהו, בימי כהונתו הראשונה, שלף מכיסו מטבע של שקל (זה היה לנגד עיני, לא באמצעות מדיה כלשהי), והבטיח שהמטבע הזו תהיה מהחזקות בעולם, לפחות כמו הדולר. הסתכלנו עליו כעל הוזה.
  מסתבר שהוא היה יותר מכך. אפילו הוא, שרואה עצמו כמי שמבין בכלכלה, לא שיער שהשקל יתחזק יותר מן הדולר, או שיהיה "לעומתי" מולו.
  מצד שני, הקיץ, כפי שאתה אומר, קרב והמחאה החברתית (שהיא ביסודה פוליטית, כלומר בעלת מניעים פוליטיים) בוודאי תשוב למקומותינו.

 • nachum  ביום 2 במרץ 2017 בשעה 15:17

  הדואר שלנו הוא כמו בתקופת המנדט וחבל!

 • נוי קדם, דוברת הדואר  ביום 28 בפברואר 2017 בשעה 23:47

  קראתי את מה שכתבת על דואר ישראל.
  החבילה שנכדתך קיבלה בפיצוציה היא יוזמה חדשה יחסית של דואר ישראל ולא שירות מתחרה. בשנה האחרונה כחלק משיפור השירות בדואר ישראל פתחנו מעל 300 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשום מחוץ לדואר ישראל בסניפי שופרסל, בקניוני עזריאלי, במשביר לצרכן, בניו פארם ועוד, וגם בחנויות פרטיות על מנת להקל על העומסים בסניפי הדואר. אנו מקבלים פידבקים חיוביים מאוד מלקוחות בנושא וממשיכים להתרחב וכבר יש יותר מ200 אלף לקוחות שאספו השנה חבילות ודברי דואר רשום במרכזי המסירה השונים.
  בנוסף, בשנה האחרונה השקנו שירות שמאפשר הזמנת תור לסניף בטלפון, באתר החברה או באפליקציה כך שלקוחות יכולים להתקבל מהר יותר ולבחור מתי להגיע לסניף.

 • יאיר דקל  ביום 28 בפברואר 2017 בשעה 11:46

  תודה. אמשיך להשתדל.

 • נחמה  ביום 28 בפברואר 2017 בשעה 11:25

  תמיד יש מה ללמוד מהפוסטים שלך .

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: