פגישה מפתיעה בפולניה

זוג חברים שלי נסעו לפולין לטיול. היא לטיול היסטוריה של שורשים. הוא לטיול היסטוריה של ארמונות פולין, אציליה ועשיריה. שניהם הסכימו, שזאת ארץ מאד זולה ולכן זללו ארוחות דשנות במסעדות וגם קנו פה ושם.
התחנה האחרונה בטיולם היתה בנמל התעופה של ורשה. הם התייצבו בתחנת החזר המכס ועמדו בתור הקצר, חמישה אנשים בסך הכל. כולם ישראלים.

אם לא לפקידה - לדואר

אם לא לפקידה – לדואר

התור היה מתקדם מהר, אלמלא שתי נשים די צעירות, שכל אחד מהן גררה מזוודה כבדה וצרור קבלות. הפקידה, בלונדינית בהירה וזוהרת, ישבה זקופה ורצינית וביקשה מכל אחת לפתוח את המזוודה ולהציג את הקבלה המתאימה לכל בגד שצריך להחזיר את המע"מ שלו.
התור התעכב וברכילות נשמעו תלונות על התנהגותה ה"נאצית" של הפקידה, שבדקה בדייקנות כל פריט ופריט עד ששחררה את הנשים ומזוודותיהן לעבור לחלפן שנותן כסף בחזרה.
שמענו את השיחה וראינו את הפקידה שאינה מנידה עפעף, סיפר ידידי, שחזר מתרשם מכל שכיות החמדה של הארץ עם ההיסטוריה המעניינת – מלוכנות, כיבוש, שלטון נאצי, שלטון סובייטי ועכשיו – נסיון להתאושש וגם להציג את שיקום התרבות היהודית כאן.
"אבל מה שהפתיע אותנו באותו תור", המשיך, "זו פקידת המע"מ. היא לא ביקשה מאיתנו לפתוח את שני הסוודרים שקנינו וביקשנו החזר מע"מ. היא סיפרה לנו שהיתה פעמים אחדות בתל אביב והיא אוהבת את העיר הזאת ואת מזג האוויר והשמש הנהדרת.
"היינו אחרונים בתור ולא מיהרנו ואז התברר לנו, שהפקידה… דוברת עברית. היא דברה בשפה נקיה, נבונה, ללא מבטא זר. מסתבר, שלמדה עברית באולפן. כאן, בארץ, באחד מביקוריה. לא, היא לא יהודיה".
"אשה נחמדה", סיכם ידידי. "שמעה כל מה שאומרים בתור ולא גילתה אף בסימן, שהיא מבינה".
ידידי סיכם את השיחה ב"צ'ינקוייה" והפקידה השיבה: "תודה רבה"…
מסקנה, על כך נאמר הפסוק "חכמים, היזהרו בדבריכם". הוא לא כוון לישראלים טפשים.

כוחו של בלש

נגיו מארש - לא עוזר לתפוס גנבים

באחרונה נתתי ספרי בלשים שלי מאת נגיו מארש, באנגלית, לידידי ישראל חובב הבלשים. הוא סיפר לי שבעבר, כשספרים באנגלית הגיעו במשורה לארץ מחמת מחסור בדוויזים, נהג ללכת לחנות של משומשים בתל אביב. חיטט שם וחיטט בחיפוש אחרי הבלשים המצויינים של אלרי קווין ו… יום אחד נגשה אליו נערה צעירה, בתה של בעלת החנות, ואמרה לו: "אנחנו רואות שאתה מחטט ומחפש ספרי בלשים. אולי אתה יודע מה לעשות נגד גנבי הספרים מהחנות"…

מודעות פרסומת
Trackbacks are closed, but you can post a comment.

תגובות

  • aida  On 3 ביולי 2016 at 17:56

    סיפור מרגש .
    צ'ינקוייה" .
    התוספת הצחיקה אותי☺

  • מיקי  On 21 ביוני 2016 at 22:31

    זו לא פעם ראשונה שהישראלים מראים את טפשותם. יופי של סיפור.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: