המשטרה מתפוצצת

אזרחים מלאי חרדה מכך שמכוניות מתפוצצות קרוב לגני ילדים או קרוב לאתרי בידור או סתם במרכזי ערים. הכשלון של המשטרה מגיב בתגובה עניינית: ממליץ לא לפתוח טלוויזיה, לא לשמוע רדיו ולא לקרוא עיתונים. התקשורת עושה פאניקה, הוא טוען.
מכוניות מתפוצצות ברחובות והמפכ"ל אומר שחומרי הנפץ נגנבים מהצבא. כלומר, הצבא אשם.

ראש המערכת הכושלת

ראש המערכת הכושלת


היום, כשסוגרים את תיק בר-נוער, מעניין מה דעתו של המפכ"ל על קציניו הבכירים, שהתיישבו בשורה במסיבת עתונאים מבישה והודיעו לתקשורת – כן, לתקשורת! – פענחנו את התיק.
עכשיו, כשהמשטרה מתגלה בחדלונה, אני נזכר ששר המשטרה האריך בשנה נוספת לפני שבועות אחדים את כהונתו של הכשלון המשטרתי. ערב המינוי התריעו אנשים שיודעים יותר ממני, עתונאים רשעים, שפרשה עתידה להתפרסם תוך זמן קצר. הם אמרו מפורשות, לא רמזו, לשר המשטרה שלא יאריך את הכהונה. אני חושב שהעתונאים לא העריכו שכמה פרשיות עתידות להתפוצץ. לא אחת.
מה שטוב היום, שהשר לאי-בטחון פנים, איש סימפטי, נעלם מתחת לרדאר. הוא מקיים את מה שהמפכ"ל מציע ואינו ממהר לתקשורת.
לעומת זאת, צפו למסע יחסי ציבור של בכירי המשטרה, שיסבירו לנו שאנחנו טועים והמשטרה צודקת.

מודעות פרסומת
סגור להשארת עקבות, אבל ניתן לפרסם תגובה.

תגובות

 • ישראל  ביום 1 במרץ 2014 בשעה 17:33

  יאיר, אי אפשר שלא להסכים איתך בקשר לעובדה שהמשטרה שלנו נמצאת עכשיו באחת משעותיה הקשות ביותר, מבחינה מקצועית ותדמיתית. אי אפשר שלא להסכים איתך שהשוטר מס. 1 מביך את עצמו ואת המשטרה כולה בתגובות הלא חכמות שלו (לשון המעטה). הצרה שלהם היא שחולשת המשטרה שלנו – שהייתה קיימת כבר קודם לכן – נחשפה רק בשל צירוף נסיבות מקרי לחלוטין, שהוא כמעט בניגוד לחוקי הסטטיסטיקה.
  אני חושב, וחושב כך כבר זמן רב, שיש לנו בעייה יסודית הרבה יותר, והיא נוגעת לא רק למשטרה: הבעייה שיש בה יותר מדי אנשים בינוניים! הוא הדין בפרקליטות, בכנסת, בממשלה ולצערי הרב, גם בצבא.
  הכי קל זה להתנפל על המשטרה, מפני שרואים בה את המזור לכל תחלואי החברה. הדוגמה הטובה הכי טובה והאקוטית היא גזרי הדין המקוממים בסלחנותם, שמפיקים מדי פעם בתי המשפט שלנו. נהג שרצח הולכי רגל או נהגים אחרים, שמאחוריו קופת שרצים, יוצא מחייך מבית המשפט עם כמה חודשי עבודות שירות, וזאת אחרי שהשופט/ת קרא פסק דין קטלני בחומרתו.
  אנחנו כמובן מתנפלים על בתי המשפט הסלחנים, כי זה הכי נוח והכי טבעי, ומתעלמים מהעובדה שבתיק המסויים נעשתה עבודה רשלנית על ידי המשטרה שחקרה, ולכן נאלצה הפרקליטות להתכופף עם עיסקת טיעון מרגיזה. או שאולי המשטרה היתה בסדר, אבל הפרקליטות היא שפישלה, ולכן כפתה על בית המשפט שלא לגזור על הנאשם עונש מרבי.
  רק בגלל קוצר היריעה לא ארחיב את תיזת הבינוניות הפרטאצ'ית גם לתחומים נוספים: "פתאום" מגלים שמוסד מפואר כמו "הדסה" שקוע בגרעון של מיליארד ו-300 מיליון ש"ח והדירקטורים היו בתרדמת. "פתאום" מגלים שמרפסות בבניין של "גינדי" נפלו, או שבמת הופעות בהר הרצל מתמוטטת, או שגשר להולכי רגל מעל הירקון קרס, או שקטע כביש שבכביש 4 ליד כפר סבא, שקע אחרי הגשמים, ממש לפני שנחנך וכן הלאה והלאה.
  אתה צודק לגמרי עם הביקורת שלך על המשטרה ודנינו. אבל כדאי לזכור שהם רק חלק מבעייה כללית ורחבה הרבה יותר.

 • יאיר דקל  ביום 21 בפברואר 2014 בשעה 23:33

  יפה, אינני יודע מה עושים. אני כועס והבעתי את הכעס. אני רואה מחלה חברתית/ציבורית קשה ומצביע על כך. זה לא אומר, לצערי, שיש לי פתרון.
  תרצה, קציני משטרה מופיעים בתקשורת – כן בתקשורת! – עם שלל הסברים או יותר נכון תירוצים. אחד אומר שחקירת משטרה זה לא תוכנית טלוויזיה שבה נמצא פתרון בתוך חצי שעה. המפכ"ל מסביר שצה"ל אשם ובמקום אחר, במועדון התעשיינים, מציג את ההישגים של המשטרה (יש כאלה?). המפכ"ל עצמו מופיע על עוד במות. קצין אחר מופיע בחדשות עשר ונותן הרצאה, שנשמעת לי כמו תירוץ.
  כאיש תקשורת בעברי, אוזני יותר רגישה לתירוצים שממציאים אנשי יחסי ציבור. מיד חשתי בריח הבאוש של היחצ"נים.
  בוודאי יש עוד במות תקשורתיות שאנשי המשטרה מופיעים בהן בסוף שבוע זה. בקטעים, שאני שמעתי, לא היה שום הסבר מדוע אף פיצוץ של מכונית תופת לא פוענח!

 • תרצה הכטר  ביום 21 בפברואר 2014 בשעה 22:26

  קמפיין יחסי ציבור של המשטרה – באיזה אופן? בתקשורת? איך? הרי "הכשלון של המשטרה" אומר בגלוי שהתקשורת אינה מפרגנת למשטרה!

 • יפה עמנואל בנימיני  ביום 21 בפברואר 2014 בשעה 21:02

  נו…אז…מה עושים?…

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: