תואר כבוד: ספּק של משרד הבטחון

יום ששי, הפרלמנט מתכנס כמנהגנו והפעם אירחנו חבר, עתונאי, שבא מבאר שבע לבקר בעיר הגדולה. הוא סיפר: "שירתתי במילואים ביחידה של חיל החינוך ובמסגרת תפקידי הרציתי בפני חיילים-עתונאים בגלי צה"ל ובבמחנה. כאשר השתחררתי מן המילואים, זה לא היה באחרונה, פנו אלי מ"במחנה" וביקשו שאחזור להרצות. 'אבל אינני איש מילואים יותר', אמרתי. ובכל זאת הזמינו אותי, הפעם בתשלום.
"אחרי ההרצאה חתמתי על איזה טופס ופרשתי מרוצה.

פרטים של הבנק

פרטים של הבנק

עברו ימים אחדים, והבירוקרטיה עובדת – הגיע מכתב ממשרד הביטחון ובו בקשה לפרטי חשבון הבנק, שאליו יעבירו את התשלום בעד שתי ההרצאות.
דיווחתי כמבוקש וחיכיתי. לא עברו ימים רבים וקבלתי עוד מכתב. היה זה טופס למלא, כדי לקבל אישור של "ספּק למשרד הבטחון". טוב, חתמתי. כבר אינני זוכר אם היה זה מכתב רשום, או סתם מעטפה שהגיעה בדואר.
חלף זמן מה והבירוקרטיה לא נחה – הגיע עוד פקס. הפעם היה זה טופס חדש, שבו נתבקשתי לחתום על הרשאה – שמשרד הביטחון יוכל למשוך בחזרה מהבנק כספים עודפים. אם, בטעות, ישלמו יותר מדי בעד שתי ההרצאות. נראה קצת מוגזם, אבל, מילא, חתמתי ושלחתי.
הימים הפכו לחודשים, הטפסים אמנם נשלחו אבל חשבון הבנק לא ראה את פעמי משרד הביטחון. במקרה, למדה בכיתתו של בני תלמידה, שסבתה עבדה במדור התשלומים של המשרד. שיח הורים עם הסבתא הניב תשובה מופתעת: "מה, לא שילמו עדיין? אני אטפל בזה!" היה אפילו סימן קריאה בנימת הדיבור שלה.
אז הסוף ידוע – עברו שנים והמכתבים ממשרד הביטחון הפסיקו להגיע – וגם הכסף לא הגיע. תקציב משרד הביטחון חסך את התשלום בעד שתי הרצאות. "להבא, לא ארצה בפני חיילים בתשלום. בהתנדבות, אולי", סיכם ידידי את הסיפור.

שיחה בחנות
סמיילי"
גבר מבוגר ומהודר נכנס לחנות צעצועים בחיפה, קונה כמה דיסקים לנכדה, ושואל בחיוך ליד הקופה: "יש הנחה למסכנים?"
שני המוכרים הצעירים צוחקים והמוכרת מתעשתת: "כאן כולם מסכנים"…
הגבר: "זאת התשובה הטובה ביותר שקבלתי בחנות. וחוץ מזה, קבלו עצה, אנשים צעירים: אף פעם אל תקנאו באף אחד:…

סגור להשארת עקבות, אבל ניתן לפרסם תגובה.

תגובות

  • אלה  ביום 18 באוקטובר 2013 בשעה 8:31

    לא ידעתי שיש בכלל אפשרות לקבל תשלום ממשרד הבטחון, יכולתי להתעשר רק מההרצאות של בן זוגי במשך השנים. מובן מאליו שכולן חינמיות למרות שבכמה קורסים צבאיים הוא מופיע בכל מחזור בקביעות כבר למעלה מעשרים שנה. כמה כסף המדינה חוסכת.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: