המשטרה לא שומרת חוק

מי שומר עליה? מי שומר על החוק?

מתפקידה של המשטרה לשמור על החוק. לאכוף אותו.
אז מה קורה כשנפגע אדם בכיר במשרד המשטרה? כל אדם בר דעת היה חושב שבמקרה כזה, המשטרה דווקא תמהר לסייע לנפגע. אולם יועצת בכירה במשרד לביטחון פנים ראתה שלא נעשה דבר.
לא, אינני מתכוון לחקירתה במח"ש של ד"ר אורלי אינס. אינני מתכוון למכונת האמת. אינני מתכוון לשאלה אם היא אמינה או לא. אני מתכוון להפרת חוק בוטה ופוגעת, שנעשית כאן, ברשת. הפרת חוק המונית ואין מסייע.
החוק אוסר לפרסם שם ופרטים של מתלוננת על עבירת מין. חד וחלק.
ידעתי, שהחוק הזה איננו נשמר בקפדנות. כך, פעם עבר במחשב שלי שמה של המתלוננת א' נגד שר התחבורה משה קצב (ועוד אחזור אליה). אל אותו מחשב הגיעה גם תמונתה של המתלוננת נגד שר המשפטים. הגיעה ולא עברה הלאה. 
במקרה של א' מפרשת ניצב בר לב, התנוססו שמה ופרטיה המלאים באתרים שונים ברשת, במיילים ובאתרי השמצה וגם תמונתה עברה שם ממסך מחשב למסך מחשב. במקביל, פורסמו מאות טוקבקים נגדה של השמצות גסות ופוגעות. חלקם – שקרים ללא כל בסיס. הטוקבקיסטים, המסתתרים מאחורי מסך האנונימיות, לא היססו לכתוב את שמה המפורש: ד"ר אורלי אינס. שם ותמונה.
נדמה לי ששיטפון כזה של השמצות פוגעניות לא היה עד כה ברשת והוא גלש לשיחות וּויכוחים בציבור.
שטף ההשמצות הזכיר לי סיפור לא חדש: פרשת משה קצב. כשהתפוצצה הפרשה, סיפרה לי חברה, עתונאית לשעבר בכנסת: כשעמד קצב לבחירה, עברה א' ממשרד התחבורה בין הח"כים והעתונאים וסיפרה את סיפורה – "אסור לבחור אותו לנשיא. אתם יודעים מה הוא עשה לי?!"
אמרה לה ידידתי: "מדוע את לא פונה למשטרה?"
א' הנ"ל השיבה: "את יודעת מה יעשו לי?"
גם שמה של א' זו עבר במחשב שלי. פעם קראנו לזה "השם שמור במערכת"…
א' הנ"ל ניבאה וד"ר א' קיימה. והמשטרה – התעלמה.
עדיין לא מאוחר. המשטרה צריכה לאתר מקצת מאלה שפרסמו את פרטיה של ד"ר אורלי אינס. אלה שהוציאו לאור את שמה ותמונתה לפני שהיא קמה בהופעתה בכיכר מוזיאון תל אביב והזדהתה בפומבי.
נעשתה כאן עבירה מפורשת על החוק. הגוף, האמון על מניעת עבריינות, הוא הגוף שעכשיו ממנים לו מפקד. מפקח כללי.
זה לא קשור בניצב אורי בר-לב. זה לא קשור בחגי פלג, המנכ"ל לשעבר של המשרד לביטחון פנים. זה קשור לשמירת חוק.
אנו, האזרחים, מתלוננים על אי ביטחון. באירוע של אורלי אינס מתחילה הדרך של המשטרה לתקן את דרכה.

הפתעה: המשטרה פועלת
אמש פרסמתי את הפוסט והיום מצאתי ידיעה: המשטרה פשטה על בתיהם של שוטרים, החשודים שהם חשפו את זהותה של שוטרת, שהתלוננה לפני כשנה על עבירות מין.
טוב לדעת.

מודעות פרסומת
Trackbacks are closed, but you can post a comment.

תגובות

  • רני  On 29 בנובמבר 2010 at 22:01

    נו באמת
    הרי בכל העסק אין דבר חוקי אחד. ובכל שתפנה עבירות על חוקים. מי זה "המשטרה" שאתה מחפש? השר? מנכ"ל המשרד? המפכ"ל? . הכל לא ברור מעורפל מוסווה עלום
    העובדות? פרויקט "עיר ללא אלימות". ב2010 20 מיליון ב 2011 80 מיליון. מה עושים, מי עושה, לפי איזו תוכנית? מפרט? מי מנהל? מי בודק? מי מבקר? מי מעריך? היה מכרז? שמעת על חוק המכרזים. מה עשה הרפרנט של האומר במשרד לביטחון פנים. בינתים המנהלת גברת מוכרת מפתחת יחסים מיוחדים עם המנהלים, עם ראש עיריית אילת ששם מתנהל פרויק הניסוי. מופיעים מספר ניסיונות להטרדה מינית. אבל החוק קבע אזרח, על אחת וכמה שוטר, שנתקל בפעילות בלתי חוקית, למשל הטרדה מינית, צריך לדווח, זה החוק שלפיו הענישו את מרגלית הר שפי. לפחות ארבעה אנשים במטה המשטרה יודעים ולא עושים כלום וממתינים לשעת כושר. איסוף תיקים על הטרדה מינית שלא דווחו, בניגוד לחוק. ואז חילופי מפכלים. ניצב שהביעה דעה נגד הפרויקט הופל בפח בעזרת תיק שהוכן לשעת הצורך. מנכ"ל המשרד שגם כנראה מאס בפרויקט נשלח הבייתה. הכל סודר. עכשיו שקט מחלקים את ה 80 מיליונים. איש לא ילך לבית משפט כי זה יפתח תיבת פנדורה אמיתית.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: