המלחמה שבה ישראל מפסידה

מלחמת ישראל איננה רק זו שבה צה"ל פועל. ישנה מלחמה נוספת, שאיננה נמצאת בתודעתנו והיא עולה לכותרות רק עם משט פורץ גדר. מלחמה משנית זו הינה רבת ראשים וזרועות ומטרתם של מארגניה להשמיט את הלגיטימיות לקיומה של ישראל. באה תוכנית "המקור" האחרונה בערוץ 10 וסקרה את מלחמת התעמולה נגד ישראל באירופה ובארצות הברית. לא גיליתי חדשות, אבל ריכוז התמונות וראיונות עם העומדים מאחורי המערכה הזאת היו מאלפים.
ותחילה, גילוי נאות: אני אוהב לראות את תוכנית "המקור" בערוץ 10 והתחקיר ששודר בתוכנית האחרונה הוא, אולי אחד החשובים שפורסמו בתקשורת: סקירת גל השנאה נגד ישראל הגואה באירופה וגם בארצות הברית.
נכון, התוכנית לא גילתה את מקורות המימון של השונאים. גם לא חשפה את כל היוזמים והפעילים המרכזיים. אבל התוכנית הציגה בצורה ברורה ביותר ובמלוא חומרתה את תופעת האנטישמיות המודרנית, המתחפשת לאנטי ישראליות. 
כתבים של המקור ראיינו כמה מן הפעילים והמארגנים את ההתקפה על ישראל ולא מפתיע לגלות שביניהם כמה וכמה יהודים. טעות תהיה אם נכנה את היהודונים הללו בכינויי גנאי. זה לא פתרון ואין בכך כל תועלת. הם לא יירתעו. על הפעילות הזאת חשוב להגיב בצורה נמרצת ויעילה, כי זו פעילות של מלחמת טרור. מלחמה, שיש לה תוצאות הרסניות, גם אם הן רחוקות מן העין ובהן אין הרוגים, פצועים והריסות.
תוכנית הטלוויזיה הבהירה, שאין גוף עולמי אחד, שמארגן את הפעולות נגד ישראל. ישנם גופים נפרדים, המשתפים פעולה מפעם לפעם. אבל התוצאה הקשה מתגלית גם ביצירת דעת קהל עויינת עד שונאת לישראל, ובתוצאה – סטודנטים מגרשים ישראלים מאולמי הרצאות באוניברסיטאות וגם מגישים כתבי אישום נגד קצינים בכירים בצה"ל ונגד שרים בממשלת ישראל על פעולותיה של המדינה וגם בהחרמת סחורה ישראלית. לא מעט שרים נמנעים מלבקר בארצות אירופה השונות, כי תלויים נגדם "כתבי אישום" ולך תוכיח שאין לך אחות.
את התוכנית אפשר לראות מקרטעת בגלל קושיי תקשורת.   

עופר שלח ורביב דרוקר ראויים לצל"ש

 

עורכי המקור, עופר שלח ורביב דרוקר מציינים, קצת בפליאה, שיש בעולם עשרות סכסוכים מדממים כמו בסודן, בצ'צ'ניה, אוגנדה, מלחמות יהלומי הדמים באפריקה, ואיש אינו שם לב אליהם. הסיסמא נשמעת בצרפתית "Israel Assasins" ובאנגלית קוראים המפגינים ""Free Gaza או "Free Palestine" וכך בשפות אחרות.
ליקוט התמונות ברחבי אירופה וארצות הברית והראיונות עם ראשי הלוחמים בישראל, עשה את התמונה למוחשית. פתאום יכולנו לראות, שלא מחבבים את ישראל. אמנם, רק קומץ מפגינים מרעישים בשוק ולפני רשת הסופרמרקטים של "טסקו", אבל הם משפיעים על הרבים שבאים לקנות. ואם הפעילים נגד ישראל מצליחים לשתף את האיגודים המקצועיים במלחמת ההסברה שלהם, מאות אלפים מקבלים את חומר השטנה. הכמות הופכת לאיכות.
לא הייתי זקוק לתוכנית המקור, כדי לדעת שישראל נאלמת. אין תגובה. אין משרד הסברה, אין משרד חוץ, אין איש.
בעדותו של ראש הממשלה בפני ועדת טירקל, הוא הסביר שדיוני ועדת השבעה עסקו בדיונים על הסברה לקראת משט המרמרה. נראה לי ששרי השביעיה התרכזו בעיקר: ההסברה. משט המרמרה נועד אך ורק לתעמולה בעולם. למרות דיוני השרים, תוצאות ה"הסברה" הישראלית היו קטסטרופליות. תוכנית המקור הציגה טוב יותר את הכשלון.
בתוכנית רואיין עורך הדין דניאל מחובר, בנו של משה מחובר ממייסדי מצפן הזכורה לשמצה. הוא יושב בלונדון ומשם מוביל מסע של הגשת כתבי אישום נגד קציני צה"ל ונגד שרי ממשלת ישראל. "פעם אחת, ישראלי יעשה טעות"… – הוא אומר בשלווה עניינית.
אני חושב ששרי ישראל כבר עשו את הטעות. טעות של מורך לב.
כאשר פורסם לראשונה, שהוגש כתב אישום בבריטניה נגד שר ישראלי, ציפיתי שיהיה מנהיג שלא יהסס לנחות בבריטניה, לעמוד בנמל התעופה ולחכות ששוטר בריטי יעצור אותו. אינני מאמין שממשלת בריטניה היתה מאפשרת למצב נלוז כזה להתרחש. לצערי, אף אחד מן השרים ה"נאשמים" לא הרים את הכפפה. גם לא איש מקציני צה"ל.
אני זוכר שהרמטכ"ל לשעבר, שר הבטחון לשעבר, שאול מופז הצליח לחמוק מהעמדה לדין בבריטניה. גם שר הבטחון אהוד ברק נמלט בתרגיל משפטי כלשהו. ציפי לבני, שרת החוץ לשעבר, פשוט נמנעה מלהגיע לבריטניה/צרפת. המשנה לרה"מ, משה יעלון, תיכנן לבוא לערב התרמה לחיילים בבריטניה, אך משרד החוץ ייעץ לו להימנע. אריק שרון הואשם בבלגיה, האלוף דורון אלמוג לא ירד ממטוס אל על בהיתרו וחזר כלעומת שבא. 
קבלתי את רשימת הנאשמים בבית המשפט בספרד: רב אלוף דן חלוץ, אלוף דורון אלמוג, אלוף גיורא איילנד, רב אלוף משה יעלון וראש השב"כ אבי דיכטר.  ישראל שלחה משלחת משפטנים, בהשתתפותה של עו"ד עירית קאהן, לשעבר מנהלת המחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים, והם הצליחו במאמץ גדול להסיר את התיק הספרדי.
מה נעשה קודם לכן על ידי ישראל? תנחשו…
המסקנה מן התוכנית בטלוויזיה ומן המצב בפועל: יש מלחמה נגד ישראל באירופה ובארצות הברית. מלחמה שאין בה תותחים ומטוסים, אבל יש בה אוניות, רמקולים ואמצעי תקשורת. מלחמה, שבה אויבינו מצליחים להטיל דופי בלגיטימיות של קיומה של מדינת ישראל וזוכים בהצלחות. זו מלחמה, שלאויב יש בה יתרון כי הוא משתמש בכלים שונים, בתחבולות שונות ובמזימות שונות. כל כלי בנפרד, נראה כפעולה זוטרה. התוכנית בטלוויזיה הציגה את הצטברות ההצלחות שלהם, את סיכום הכשלונות שלנו.
אנחנו, הגולשים, איננו יכולים לפעול, כפי שלא כל אזרח יוצא להילחם באוייב בגבול. גם משרד החוץ ומשרד ההסברה אינם מצליחים לפעול. מי כן?

סגור להשארת עקבות, אבל ניתן לפרסם תגובה.

תגובות

 • גולה פוליטי  ביום 28 באוגוסט 2010 בשעה 14:38

  חשבת שאולי ישראל אשמה במצב בהתנהגות האלימה הגזענית והשחצנית שלה ושל ראשיה?
  הם פושעי מלחמה ומבצעים פשעים גזעניים יום יום מבלי שבית המשפט הישראלי ימצמץ, ברור שיעצרו אותם והלוואי שישלחו את הבהמה מגרופית וחבריו לכלא.
  זה נמצא בתקשורת יותר מעוולות אחרות בעולם כי אותם יהודים בעולם ובתקשורת שכלכך השווצתם שהם תומכים בכם התעוררו וגילו שישראל עובדת עליהם.
  הם דרך אגב עושים את הפעילות מתוך אהבה לישראל, כמו שהורים לילד מכור לסמים יתנהגו איתו. תתעוררו כבר אתם חיים במדינה מכורה לכוח ואלימות.

  • יאיר דקל  ביום 28 באוגוסט 2010 בשעה 15:03

   מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית. במסגרת זו, אנחנו מבטאים ביקורת על מדיניותה ומבקרים את פעולותיה. גם אתה.
   המעשים שנעשים בחו"ל נגד מדינת ישראל, מבקשים לשלול את קיומה. זה לא יחסם האוהב של הורים לילדיהם המפגרים.
   אם דעתך כדעתם של אויבי ישראל – צר לי.

 • יאיר דקל  ביום 28 באוגוסט 2010 בשעה 14:36

  לדוד כפרי,
  תודה רבה. המאמרים של ד"ר גיא בכור בנושא ההסברה הישראלית – פעולתם של אזרחים מול אזלת היד של משרד החוץ – הינם מצויינים.

 • דוד כפרי  ביום 28 באוגוסט 2010 בשעה 13:23

  מה יכולים אזרחים לעשות?
  http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=298

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: