אסור לשר המשטרה!

תגובתו של טוביה ברטוב למסע היחצ"נות למען השוטר שחר מזרחי הגיעה אלי בדוא"ל שרשרת. נוכח ההתארגנות התקשורתית נגד שלטון החוק ונגד בתי המשפט, אני מוצא לנכון להעלות את דבריו כפוסט אורח.
נ"ב  הכותרת אינה שגויה. שר לבטחון פנים אינו יכול להגן על אי שמירת חוק. אהרונוביץ הוא שר משטרה.
יאיר דקל
   

 אי אפשר להוריד מסדר היום את הנושא של השוטר שחר מזרחי בגלל המלצתו של השר לבטחון פנים לנשיא לחון את השוטר מזרחי, ויחסו לבית המשפט ימשיך להדהד בציבור וימשיך לפגוע במעמד בית המשפט העליון.
השר לביטחון פנים מופקד על קיום החוק והסדר במסגרת החוק במדינה.   

יצחק אהרונוביץ: עדיין נשאר במשטרה

 

את החוק הכנסת מחוקקת, ובתי המשפט הם המפרשים את החוק הלכה למעשה. כלומר, השר לביטחון פנים מופקד על המערכת שתפקידה לשמור על החוק כפי שהכנסת ובית המשפט העליון (וכל בתי המשפט בארץ) קבעו ופירשו אותו. בתור שכזה אין לו שום אופציה לצאת נגד בית המשפט או לערער על החלטותיו. אם הוא לא מסכים עם החוק והחלטות בית המשפט, הוא אינו יכול להישאר בתפקידו.  
עליו להתפטר ואם איננו מתפטר, על ראש הממשלה לפטרו. זה מה שהיה קורה במדינה מתוקנת אחרת. אם אינך מסכים עם החוק, אינך יכול להיות מופקד על ביצועו, ועל אחת כמה וכמה אינך יכול לצאת בפומבי נגד המחוקק ונגד מי שהמדינה נתנה בידיו את התפקיד לפרשו.  
יתפטר, יחזור לכנסת, שם יוכל להביע את דעתו נגד החוק וגם לפעול לשנותו. למשל, יוכל להגיש הצעת חוק המתירה לשוטר להרוג גנבים ולהכות חשודים ולעשות כל העולה על רוחו ולצאת זכאי אם יטען שהאזרח תקף אותו.  
טוביה ברטוב, ראש העין 054-6448376

סגור להשארת עקבות, אבל ניתן לפרסם תגובה.

תגובות

  • יאיר דקל  ביום 1 באוגוסט 2010 בשעה 13:35

    מישהו אינו מבחין בין חופש הדיבור ובין חופש ההסתה.
    אולי זה אותו מישהו, שאינו יודע מה סמכות הממשלה, מה סמכות הכנסת, מה סמכות בית המשפט וגם… מה סמכות השוטר.

  • אחת העם  ביום 1 באוגוסט 2010 בשעה 12:45

    על כגון דא נהגו פעם להיאנח ולומר רק -"פשיטא".
    שכן יותר מאלף ואחת סיבות יש לשרי ישראל כדי לצאת חוצץ נגד פס"ד ,לא-רצויים של בתי משפט בישראל ויותר מאלף מאותן סיבות מתקפלות היטב למונח "פופוליזם"-"ובניו".אך, לא כאן המקום לצאת במחקר על הסיבות שבגללן הפופוליזם נעשה בוטה יותר ויותר בישראל של סוף העשור הראשון למאה העשרים ואחת.דיינו אם נסתפק בסיבה הנוספת שלפיה יש כבר תרופה מהמוכן לכל בעל שררה שיוצא נגד מערכת החוק והמשפט , כאשר החלטתה לא נוחה לענייניו : בציניות לא מעטה , ו"כאחרון הטוקבקים" ניתן להדביק לדברים שנאמרים אל הציבור ועל חשבון הציבור את שורת המחץ : "גם ,לשר מגיעה חירות ההתבטאות"- או בביטוי שכבר שגור אצלנו גם בין סתם יושבי הקרנות-"חופש הדיבור",שמור.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: