מי מאפשר "הפקרות בשימוש בכספינו"?

מעצרם של הסופר אמיר מח'ול ושל ד"ר עומר סעיד החזיר לכותרות את מפלגת בל"ד ומייסדה, הח"כ הבורח עזמי בשארה. מזה חודשים מסתובב ברשת מייל היסטרי, רב צבעים וסימני קריאה "אנחנו מטומטמים!! מישהו חייב לעשות משהו בעניין… פשוט לא יאומן הפקרות ממש בשימוש בכספינו!" ובהמשך נאמר: "הכנסת תשלם בימים הקרובים 200 אלף שקל לח"כ לשעבר עזמי בשאר(בל"ד). זה מענק פרישה והסתגלות חד-פעמי של 193 אלף שקל, וכן בפנסיה חודשית של 7,000 ₪ לכל ימי חייו".

עזמי בשארה

כותבי הדוא"ל הזה זוכים לאהדה רבה והוא מופץ בשרשרת אינסופית. אבל צריך לזכור שעזמי בשארה מקבל את המענק והפנסיה כדין!
צריך לזכור, שהוא לא הורשע בבית משפט. נמלט מן הארץ ומן המשפט.
מי שיכול לעשות מעשה הם חברי הכנסת. אלה, שממהרים להעניק לעצמם טובות הנאה וממאנים לחוקק משהו שיקטין את זכויותיהם. אולי עכשיו, כשיש חקירות נגד חברי בל"ד, המפלגה שיסד עזמי בשארה, אולי גם הכנסת תתעורר ותעשה מעשה. למשל, תחוקק חוק שלפיו ח"כים לשעבר, שעזבו את הארץ לתקופה ארוכה – יאבדו את זכותם להטבות.
חברי כנסת צריכים לשמש דוגמא. לא דוגמא לעבריינים. דוגמא לאזרחים מצטיינים.
 מי שרוצה פרטים על ה"אב הרוחני" של חברי בל"ד, ימצא דו"ח מסודר בוויקיפדיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%96%D7%9E%D7%99_%D7%91%D7%A9%D7%90%D7%A8%D7%94

דו"ח על גולדסטון

כתבי ידיעות אחרונות, תחיה ברק וצדוק יחזקאלי, עשו עבודה עתונאית יפה ובדקו את עברו של השופט ריצ'ארד גולדסטון, האיש שביקר את התנהגותה של ישראל במבצע עופרת יצוקה. לא ראיתי שאמצעי תקשורת אחרים מיהרו לצטט את המידע המעניין כי השופט גולדסטון שלח עשרות שחורים לגרדום (עיקר הפרשה בקישור http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3885838,00.html)  התחקיר המלא בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות" 7.5.2010 ואיננו מופיע באינטרנט.

השופט גולדסטון

אמצעי התקשורת כולם מתחו ביקורת קשה ורבה על הדו"ח של ועדת גולדסטון ולא מצאו לנכון לצטט את הדו"ח על השופט גולדסטון.
לא באתי לבקר את אמצעי התקשורת הישראליים בעניין זה. התרעומת שלי מכוונת למשרד החוץ, הגוף הממונה על ההסברה הישראלית בחו"ל. שום שמועה לא שמעתי, שהמשרד מנצל את ההזדמנות להציג את דו"ח ידיעות אחרונות בפני גורמי שמאל בעולם. אותם אבירי זכויות האדם, שששים כל כך להשמיץ את ישראל.
אנשי משרד החוץ בוודאי יודעים לנהל תעמולה בעולם. עובדה, מעמדנו המדיני הגיע לשפל.

אנטישמיות של יהודים כלפי יהודים?

בוודאי תחשבו שזאת שאלה רטורית. לכן רצוי וחשוב לקרוא את המאמר של מירב מיכאלי (הארץ 10/05/10 http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1168092.html)
את המאמר הזה צריך לקרוא לאט, בתשומת לב ולהקדיש מחשבה בעת הקריאה. מי שמסוגל להימנע מקלישאות, יראה שיש בארץ שנאה לחרדים. שנאה זו קיימת גם בקרב החוגים הנאורים-לכאורה, תומכי מפלגות חברתיות.

Trackbacks are closed, but you can post a comment.

תגובות

 • עמרי  On 12 במאי 2010 at 1:27

  יאיר, זו לא תגובה מהבטן. הטענה נגד החרדים היא ענינית לחלוטין. השנאה, אם ישנה, כלל לא רלוונטית. מיכאלי בעצם טוענת בשביל החרדים את טענת ההתחמקות הקבועה שלהם "עזבו אותנו, מקור הטענות שלכם הוא גזעני". אם אמנם יש גזענות כלפי החרדים צריך לטפל בה בנפרד. אין לה שוםקשר לנושא שעל סדר היום. מיכאלי לדעתי יודעת את זה היטב. היא פשוט חיפשה איזו זוית מקורית שתצדיק מאמר בעיתון, ומתוך מגבלות הכלים הדי רדודים שעומדים לרשותה, בחרה בדרך הפשוטה והקלה ביותר. ולדוגמה נגדית, אני חושב שאתה מבלבל בין רוב הציבור לבין הציבוריות האולטראשמאלית, זו שמיוצגת בעיקר באינטרנט. אני חושב שרוב הציבור לא שונא את המתנחלים (עובדה, ראה תוצאות הבחירות) ואני אפילו לא בטוח שמתנגד להתנחלויות באופן גורף (נניח בקעת הירדן והגולן). רוב הציבור בסך הכל בהחלט מעריך אותם על מרכזיותם בהוויה הישראלית. לו לא היו משתלבים, השנאה כלפיהם היתה גואה הרבה מעבר לתיעוב שהציבור חש כלפי החרדים.

  • יאיר דקל  On 12 במאי 2010 at 21:04

   עומרי שלום,
   בוודאי תופתע אבל אני מקבל בהחלט את הטענות כלפי החרדים על נצלנות, על השתמטות ועל גסות רוח וכדומה.
   עם זאת, אני שומע היטב את הטענות כלפי ה"שחורים" וכינויים דומים. אני שומע את הנימוקים שמעלים הטוענים הללו, והם – לצערי הרב – דומים מאד לטענות שמשמיעים כלפי יהודים בגולה.
   אינני מערבב בין מתנחלים ובין חרדים. יש מתנחלים דתיים ויש מתנחלים חרדים ויש מתנחלים חילונים. יש חרדים ציונים, יש אנטי ציונים והם אינם מתנחלים.
   לכן כתבתי שיש לקרוא את הדברים לאט ובתשומת לב.
   אינני דובר של מירב מיכאלי. היא מביעה את דעותיה והמאמר שלה נראה לי ראוי לקריאה. ידעתי שדעתה תקומם גולשים. זה לא מונע בעדי להמליץ לקרוא את הדברים ולחשוב עליהם.
   אחרי המחשבה – יגבש כל אחד את דעתו.

 • עמרי  On 11 במאי 2010 at 20:01

  אה, עכשיו הבנתי אותך. תאר לך מה היה קורה לו המתנחלים לא היו משרתים בצבא, לא עובדים ועדיין היו מקבלים התמיכה הממשלתית לה הם זוכים…

  • יאיר דקל  On 11 במאי 2010 at 21:03

   ראשית, היזהרו מהכללות.
   שנית, העובדה שמישהו לובש שחורים ויש לו זקן ופיאות מצדיקה שנאה?
   שימו לב, שנאה לא ביקורת.
   יש הרבה ביקורת על חרדים ויש הרבה ביקורת על מתנחלים, כמו שיש ביקורת על בעלי דיעות אחרות. אבל ביחס לחרדים אני שומע הרבה ביטויים של אנטישמיות, שנגרמת על ידי פחד מן האחר, השונה.
   מירב מיכאלי כתבה דברים וכדי להתייחס אליהם צריך להקדיש מחשבה ולא לקפוץ עם תגובות מן הבטן.

  • dugmanegdit  On 12 במאי 2010 at 0:35

   כן, כלומר אתה מסכים שאפילו אם החרדים כולם ישרתו ביחידות עילית בשיעורים שעולים על חלקם באוכלוסיה, יעבדו וילמדו באונ' עדיין ישנאו אותם? לב העניין הוא בדיוק זה – העובדה שחלק מהאוכלוסיה שמתיימר להיות "נאור" מתעב אנשים על שום שונותם, ומתרץ זאת בתירוצים עלובים למדי. ואגב, את המתנחלים היו שונאים בשמאל הרבה פחות לו לא היו משרתים בצבא ולומדים באונ'; זכור לי מפגש חברתי אחד בו ישבו כמה מהאליטה של האונ' העברית בעוד כמה מהם התגוללו להם (נוכח מבטיהם ההמומים של חלק מתלמידיהם ועמיתיהם) על המתנחלים. העניין העיקרי שהפריע להם הוא איך המתנחלים "משתלטים על הצבא ומאיימים להשתלט גם על האקדמיה". כמו היהודים בזמנו, ההתערות לא בהכרח משפרת את מצבך אצל מי שתופסים את עצמם או הם באמת המובילים. אף אחד לא אוהב להיות מאוייםף בייחוד לא על ידי "השונה"…

   נ.ב. – מגניב הקטע הזה עם התגובות. ובאמת חוכמה גדולה, לגבור על נכה… 😉

 • עמרי  On 11 במאי 2010 at 19:58

  וואו, ועכשיו אני גברתי על הוקינג.

 • עמרי  On 11 במאי 2010 at 19:57

  דוגמאנגדית, קודם כל ברכות על הנצחון המוחץ על חוקי הפיזיקה. לעצם הערתך, לא יודע, אבל זה עבד מצויין למנקי הארובות (במילים אחרות, לא הבנתי מה אתה רוצה).

 • dugmanegdit  On 11 במאי 2010 at 17:55

  עמרי-

  וזה עבד יופי למתנחלים, נכון?

 • עמרי  On 11 במאי 2010 at 15:22

  את המאמר של מיכאלי אין שום סיבה לקרוא לא מהר ולא לאט, פשוט משום שהזוית שהוא מציג לא רלוונטית. הדרישה מהחרדים להשתתף במאמץ החברתי היא צודקת לגמרי בלי קשר לתחושות האמוציונאליות כלפיהם. אגב, אפילו לשיטתה, קרי, התיעוב נובע מהיותם שונים, אז, ישתתפו במאמץ החברתי, יתפסו כפחות שונים.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: