ישראל אינה יודעת להתגונן

שגריר ישראל בארצות הברית, מייקל אורן, סגן שר החוץ דני איילון וגם אהוד אולמרט היו בין ה"זוכים" בהפרעות מאורגנות, כאשר הופיעו בהרצאות בפני סטודנטים בארצות הברית ובריטניה.
ברור, שיש גוף מארגן, אשר מזמין סטודנטים מוסלמים ומקומיים כדי להתפרע.
חשוב מן ההתפרעויות, הסיקור שלהן בטלוויזיה המקומית, שמציג מחדש את ישראל כמדינה כובשת ומחרחרת מלחמה. בדיווחים, שראיתי בטלוויזיה שלנו, עמד המרצה הישראלי נבוך וחסר מלים וחיכה עד שהסדרנים יוציאו את המתפרעים מן האולם.
שמעתי ברדיו את פרופ' שלמה אהרונסון, שחזר משנת שבתון בארצות הברית ונתקל בהתפרעויות הללו באוניברסיטאות שבהן הרצה על ישראל. גורמים פלשתינאיים ואירניים מארגנים את ההתפרעויות הללו – אמר. ואני חשבתי: מדוע הנציגים שלנו עומדים חסרי אונים כלפי ההתפרעויות. מדוע אינם אומרים לקהל השומע – ובעיקר, לכתבי הטלוויזיה שמוזמנים על ידי המתפרעים לסקר את האירוע – שאירן עומדת מאחורי ההתפרעויות.
אמירה כזאת עשויה לבטל את אהדת הצופים למתפרעים ה"מסכנים" ולהחליפה בעוינות כלפי נציגי אירן הידועה לשמצה. האמריקנים וחלק מן האירופים אינם אוהדים את אירן. לפתע יבינו, שתועמלני מדינת הנשק האטומי מתעתעים בהם.
שאלתי לדעתו של צבי מזאל, לשעבר שגריר ישראל במצריים, בשוודיה וברומניה (בזמן המהפיכה). הנה דבריו:
יאיר שלום,
אתה צודק. אנשינו אינם מוכנים להתמודד עם הערבים והשמאלנים, שחברו יחד להיאבק בנו. אנשינו אינם מכירים די הצורך את ההיסטוריה של עם ישראל, לא את ההיסטוריה של הסכסוך, לא את ההיסטוריה של התנועה הציונית ובודאי שלא את ההיסטוריה של עמי ערב והאיסלם והם גם מנסים להיות "פוליטיקלי קורקט" .
למדינת ישראל אין תוכנית מדינית הסברתית וגם לא הכינה אנשים לעמוד מול המלחמה ההסברתית נגדנו.
זה עצוב אבל זו המציאות.
צבי

ראו מה קבלתי מאמריקה

תחת הכותרת שלעיל מתרוצץ ברשת דוא"ל, שהגיע מארצות הברית וכותרתו "הנשיא אובמה הורה לדואר האמריקני לזכור ולכבד את החג עיד אל פיטר המוסלמי בהנפקת בול 44 סנט חדש".
הדוא"ל קורא במלים בוטות להחרים את הבול ולזכור את הפיגועים שמוסלמים עשו בארצות הברית ובמדינות המערב. בקיצור, אובמה שחור משחור.
מישהו בישראל אימץ את כתב הפלסתר הזה ומפיץ אותו בהתלהבות כדי להציג את כישלונו המביש של נשיא ארצות הברית. אם בטהרן רואים את אמריקה כשטן הגדול ואת ישראל כשטן הקטן, הנה בישראל יש מי שרואה את אובמה כשטן הקטן.
רק מה? הכל בלוף.
מצאתי באתר snopes שהמייל יצא לדרכו סובבת עולם על ידי רזיסטנט (resistnet) – גוף רפובליקני, שרוצה לשמור את "הערכים של אמריקה" ומתנגד לליברליזם של אובמה. האמת – הבול יצא לאור לפני עשר שנים, לפני שאובמה חלם להציג את מועמדותו לנשיא ארצות הברית.
אז יש מי שמפיץ תעמולת שקר בארצות הברית ויש מי שמאמץ תעמולת שקר בישראל.
בדקתי ומצאתי, שהדואר האמריקני הנפיק בעבר בולי 44 סנט עם ספר תורה ומגן דוד וגם בול עם חנוכיה. גם זה לפני שאובמה נבחר לנשיא.

קישורים:
רזיסטנט – http://www.resistnet.com/notes/FAQ_%28Facts_and_Questions%29
סנופס – http://www.snopes.com/politics/stamps/eidstamp.asp

חנן כהן יצא לחופשה

מי שמבקש לדעת אם המייל שקבל הינו אמיתי או שקרי, מכיר את האתר לא רלבנטי של חנן כהן  אחרי שנים של פעילות ברוכה וחשובה, חנן הודיע על יציאתו לחופשה.
אליהו קפלן לקח את השרביט ופתח אתר חדש לבדיקת מידע ברשת: אליהו52 אני מאחל לו הצלחה בתפקיד החשוב הזה.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • יאיר דקל  On 19 בפברואר 2010 at 20:07

  אירית, את צודקת. התקשורת אלימה.
  לצערי, אני כותב את המלה התקשורת עם ה"א הידיעה.

 • אירית  On 19 בפברואר 2010 at 14:18

  מסכימה עם אלה
  כשהארץ אלימה, אז הכל בה אלים
  וזה כולל את התקשורת

 • יאיר דקל  On 18 בפברואר 2010 at 22:44

  חלק ממלחמתה של ישראל, זו מלחמת ההסברה ועל כך כתבתי. רק על כך.

 • אזרח.  On 17 בפברואר 2010 at 0:12

  המציאות טופחת על פניה.איך אפשר להסביר את המראות האלה?

  http://www.tv.social.org.il/medini/yosi-ertas-19-5-07.htm

  או אלה ?

  ועוד ועוד.

  ולאלה האחרת.

  מי שקובע שהשטחים הם כבושים אינה אלה,אלא מדינת ישראל!.

  לפי החוק הישראלי השטחים כולם נמצאים מעבר לקו הירוק. להבדיל מהגולן, ישראל לא סיפחה מעולם את יהודה ושומרון/הגדה המערבית. אגב, הסיפור עם הגולן מוכיח שאם ישראל היתה רוצה לספח את השטחים זה היה קורה.כלומר , מדינת ישראל היא זו שקבעה שיש הבדל בין שייח' מוניס, לחברון.בין עמק האלה ,לשכם. מדינת ישראל היא זו שמחילה חוק אחד על לוד ורמלה ,ואחר על גוש עציון.הצביעות שייכת למדינת ישראל, שב 43 השנים האחרונות, (רובן תחת שלטון הימין), מצהירה בצורה הרשמית ביותר שהשטחים אינם חלק ממנה ,ומצד שני מיישבת שם אזרחים, (שזה פשע מלחמה לפי אמנת ג'נבה) ואז מגלגלת עיניים ואומרת: מה , זו לא אותה הארץ? הסיבה לכך היא פשוטה. אם ישראל תספח את השטחים, ישנן שתי אפשרויות:
  1.סיפוח עם מתן אזרחות לערביי השטחים כמו בגולן. מה שיתן בעתיד אפשרות לאזרחים הלא יהודים לכבוש את ראשות הממשלה.
  2.סיפוח ללא מתן אזרחות. חוץ מכל הבעיות שזה יעורר, הכיבוש יהפוך לבלתי אפשרי.את תצטרכי צו של בית משפט כדי להיכנס לבית של פלסטיני .
  בינתיים אוכלוסיית הפלשתינאים מתרבה בקצב מהיר בהרבה מהאוכלוסיה היהודית (בוודאי מזו היהודית ציונית) , ובסופו של דבר כל השטח עלול להפוך לפלשתין/ישראטין הגדולה. אם זה יקרה, אז חורבן מדינת ישראל השלישית יקרה מעצמו, ובלי שהפלשתינאים יצטרכו לירות כדור אחד .כפי שהמונגולים כבשו את סין ,והפכו לכבושים בעצמם ,בגלל מספרם העצום של הסינים.כך יוצא שהימין הישראלי ,כולל צבי מזאל, עלול להביא לחורבן המדינה ,בדיוק כפי שימניים של פעם הביאו לחורבן הבית הראשון והשני ,והאלות למינהן יזכרו בהסטוריה כמו ירמיהו וכמו בן זכאי, שניסו להציל משהו ואף אחד לא הקשיב להם .

 • אלה אחרת  On 16 בפברואר 2010 at 21:29

  אנו נמצאים בעמק האלה עוד מימי המקרא. לכי חפשי לה עץ אלה ותנוחי מתחת. אולי איזו אלה יווניה תיקח אותך מאיתנו.

 • אלה  On 16 בפברואר 2010 at 21:21

  ישראל אכן מדינה כובשת ומחרחרת מלחמה. מה לעשות.זה לא הסיקור הטלוויזיוני המקומי וההתפרעויות מהקהל שעושים אותה לכזו. היא פשוט כזו.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: