חתונת המיליון. בלונדון

כאשר נפגשנו ב"פרלמנט" של יום ששי, סיפרו זוג חברים שהוזמנו לחתונה משפחתית בלונדון – ההזמנה הגיעה במעטפה עבה בגודל 4A ובתוכה כריכת קרטון עם שולי זהב ותא ובו הזמנות לכל אחד מהאירועים. אבל המוזמנים מתלבטים: כתוב "בלק טיי". כלומר, תלבושת ערב רשמית. לאשה לא היתה בעיה. שמלת ערב, ששימשה אותה בחתונה בישראל, טובה גם לחתונה בלונדון. אבל איזה גבר ישראלי מחזיק בארון סמוקינג?
חיפוש אחר משכירי טוקסידו בתל אביב הניב הצעה קומפלט – חליפה עם נעליים וגרביים. הזולה ביותר עלתה כ-1200 ש"ח ולמהדרים – יש גם ב-1700 ש"ח. זה בכל זאת קצת יקר בשביל לשמח את בני הדודים בלונדון. נמצא פתרון: להזמין חליפה בבריטניה. המחיר: חמישים ליש"ט ולזה נוספים 10 ליש"ט בשביל ביטוח. "הביטוח יקר מדי", אמר הישראלי. הבריטי, אולי נדהם, אבל הסתפק בחמישה שטרלינג. העיסקה כולה עלתה, איפוא, פחות מ-350 ש"ח וזה כולל חולצה ועניבה, שנשארות בידי הלקוח.
המוכר המנומס ביקש את המידות, כדי להכין את החליפה ואפילו הסביר איך מודדים ואיך להחזיק את הסנטימטר. היה עוד משא ומתן קצר, כי לחולצות המכופתרות הללו יש סוגים שונים של צווארונים וגם עניבות פרפר מתאימות. עניין שבישראל לא ערים לו, אבל גם בעיה זו נפתרה וכשהגיעו למלון בלונדון, חיכתה שם חליפת טוקסידו מתאימה בדיוק.
משפחת הכלה, מיליונרים כבדים, שהגיעו לאנגליה מדרום אפריקה עם הון רב. הם הקימו מבשלת וויסקי ומכירתה עשתה אותם עוד יותר כבדים בממון. יקירי הקהילה היהודית וגם ציונים נלהבים.
ההתלבטות אם לטוס לחתונת בני הדודים העשירים מאד, היתה קצרה. יש קרובי משפחה, שחשוב לפגוש עכשיו, כי בגלל הגיל, יש חשש שזאת הפגישה האחרונה. אז מחפשים טיסה וחברת BMI היתה זולה מאל על. גם מלון השיגו בהנחה גדולה בזכות קשרים ברשת קראון פלאזה בישראל.
כך הגיעו זוג הישראלים – לא דלפונים, אבל גם לא בזבזנים – ללונדון. שם נדהמו לשמוע, שהמארחים הוציאו כחמישה וחצי מיליון שטרלינג על החתונה!
כשחזרו חברינו מן הטיסה והתיישבו ב"פרלמנט", השאלה הראשונה ליד השולחן היתה: איך נראית חתונה של כשלושים וחמישה מיליון ש"ח?
התשובה, בקצרה, היתה: "נו…".
המחותנים הזמינו כ-800 אורחים. למעלה ממאתיים משוודיה, משם הגיעו החתן ומשפחתו. עוד שמונה מישראל והיתר – מן הקהילה היהודית. כ-650 נענו ובאו.
החתונה התקיימה ביום ראשון, אבל כ-250 מוזמנים השתתפו בארוחת ערב של ליל שבת במלון לנגהם, אחד היוקרתיים בלונדון. תחילה הגישו מתאבנים והשמפניה החלה לזרום וזה לא הפסיק עד יום ראשון בלילה. "אמרו, שכל בקבוק עולה איזה מאה ליש"ט ויותר. אבל בטעם לא הרגשנו את המחיר". בסיום הקוקטייל, עברו המוזמנים לשבת ליד ארבעה שולחנות ארוכים, כבולים למקומותיהם, ו"אי אפשר היה להסתובב יותר, אז הכרנו אנשים חדשים"… קידוש קדם לארוחה מרובת המנות.
"כדי להנעים את זמננו, הסתובבה תזמורת בין השולחנות. בדרך כלל, במסעדות, נודדים שניים-שלושה נגנים בין השולחנות ומקבצים תרומות. כאן היתה תזמורת של שבעה או שמונה והם ניגנו ממנעימות יהודיות ועד פזמונים וקלאסיקה קלה. על מסכי ענק, בגודל אימתני, הקרינו שקופיות מאירועים בחייהם של בני הזוג. לכך, הוסיפו ברכות וסיפורים מחבריהם של הנישאים.
בשבת המשיכו הטקסים בעליה לתורה בבית הכנסת הגדול במארבל ארץ'. את התפילה ניהל רב ג'ינג'י, שגם ניצח על המקהלה, גם שר בעצמו בקול ערב וגם אמר את הברכות והוסיף דברי תורה. רב-חזן, שבא מירושלים בחוזה לחמש שנים. בירושלים הוא היה רואה חשבון. החליט להחליף מקצוע.
אחרי התפילה נערך קידוש בבית הכנסת. מה מגישים מיליונרים? דג מלוח, סלמון מעושן, קיגל, קרקרים, שתיה קלה ויין. אוכל יהודי.
בשערי בית הכנסת המתינו אוטובוסים והקהל הקדוש הוסע למסעדת סושי בפארק אווניו. מבחר גדול מאד של סושי וגם מתאבנים למיניהם והרבה שתיה ואלכוהול.
את שבת אחר הצהריים השאירו פנוי לשופינג, והישראלים שלנו הלכו לאזור של סחורה זולה וטובה. גם יום ראשון בבוקר היה חופשי לסיור תרבותי ברחבי לונדון. שני חצאי ימים של תיירות.
ראשון אחר הצהריים – הרגע הגדול מגיע. אוטובוסים אוספים את האורחים ונוסעים כשעה אל אחוזה בריטית יוקרתית בתוך פארק רחב ידיים. האוטובוסים מגיעים לשער, עוצרים ו"הגענו לכניסה הלא נכונה והאוטובוס לא יכול להיכנס, כי המעבר בין עמודי השער צר מדי…
"תארו לעצמכם את המראה: גברים בטוקסידו ונשים בשמלות ערב ארוכות בתכשיטים נהדרים עם תסרוקות הטופ שבטופ, צועדים בדרך חצץ. נשים, שלא היה להן נוח בנעלי העקב, חלצו את הנעליים והלכו בדשא הירוק והנהדר כשהנעליים בידיהן. רק כחצי קילומטר עד הבניין. למרבה המבוכה, בצעדה הזאת אורחת משוודיה איבדה סיכה, שמחירה מיליון קרונות – בערך 140 אלף דולר. האורחים חיפשו ולא מצאו".
אולם הכניסה לבית האחוזה שימש לאיתור מקומות הישיבה ליד השולחנות. כל אורח מצא את הפתק עם שמו ומספר השולחן שלו וקיבל עוד ועוד ועוד שמפניה. נגינת פסנתר ונבל הנעימה את הדרך הקצרה אל מחוץ לבניין, שם הוקם אהל ענק לחופה, מקושט בפרחים, באורות ונרות, וכסאות הוצבו בשורות, שורות לחופה. תזמורת בת 12 נשים צעירות בשמלות לבנות, רובן בכינורות ואחת בצ'לו, ניגנו מוסיקה קלאסית.
כשהסתיים טקס החופה, הביאו המלצרים מתאבנים ושתיה. מתברר, שהיו צריכים להעסיק את האורחים בזמן שהעבירו את הכסאות לאוהל ענק סמוך – מקום הארוחה. כאן ישבו שמונה, שמונה, סביב שולחנות עגולים. מי שהגיע עד כאן, יכול היה לבחור
מנה עיקרית בין דג ובשר.
"אוכל טוב. ברמה הגבוהה ביותר של אוכל כשר בלונדון, אבל אי אפשר להכין אוכל גורמה למספר כה גדול של אנשים. בקיצור, זאת לא הארוחה הטובה ביותר שאכלתי בחיי".
להקת בידור יהודית הגיעה מפאריז וליוותה את הריקודים במוסיקה יהודית, כאשר האורחים מרימים החתן והכלה עם כסאותיהם, כמקובל אצל הדתיים. אחר כך ניגן פסנתרן מאד ידוע והדובדבן שבקצפת – הופיעה זמרת בינלאומית ידועה עם להקתה. "היא באמת שרה מצויין, אז שמענו שלושה-ארבעה שירים והלכנו.. מיניבוסים המתינו לקחת את האורחים בחזרה לעיר. הנהג שלנו טעה בדרך וזה לקח פי שניים זמן לחזור".
– טוב, אז שאלה אחרונה: מה נותנים במתנה לזוג כזה?
"להם לא נותנים כסף. קנינו חנוכיית זכוכית במוזיאון ארץ ישראל. חיקוי של חנוכיה עתיקה".
ולמי שאיננו מאמין לסיפור, אני יכול לומר מה שנהגנו להגיד כשהיינו ילדים: חי אלוהים, הכל אמת…

מודעות פרסומת
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מנחם  ביום 14 בדצמבר 2009 בשעה 20:39

  כתוב היטב. טירוף ממש – במחיר הסיכה שהלכה לאיבוד לגברת, אפשר לממן ארבע חתונות איכותיות בישראל

 • יאיר דקל  ביום 3 בדצמבר 2009 בשעה 23:11

  חביבי, הלא מאמין.
  אני לא מהסס לכתוב דברים בשמי ואתה מסתתר מאחורי האנונימיות הברוכה.
  כששמעתי על חתונת המיליונרים, סיקרן אותי לדעת מה עושים באירוע כזה. שמעתי את הסיפורים, ראיתי את התמונות, שמעתי במי מדובר, וסיפרתי.
  למדתי, שלא כל הנוצץ הוא זהב. גם אם הוא עולה מיליונים.

 • אני  ביום 2 בדצמבר 2009 בשעה 22:37

  ואתה מאמין לכל זה? איך נהגנהו לומר פעם: פתי מאמין לכל דבר, לחתול ולעכבר. העכבר קנה כרטיס – והכניס אותך ל… חתונה בלונדון…

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: