הבור בתל אביב והמטרה של החיזבאללה

בבירות מתנהלת מלחמת אזרחים ובתל אביב יום שמש אביבי המתאים ביותר לישיבה במרפסת של בית קפה. אינני יכול לכתוב את כתובתו של בית הקפה הזה, מטעמי בטחון-שדה כדי שהאוייב לא יידע. אז אסתפק בכך שזה בית הקפה נעים ופופולרי מאד.
אחת המסובים סביב השולחן הצביעה על מגדלי משרד הבטחון הסמוכים, המתנשאים מעל גדר בטחון גבוהה (שוב, מטעמי בטחון-שדה, לא אוכל לציין היכן הם) ואמרה: "תראו את הטימטום. מתחת למגדלים נמצא הבור".
הסתכלנו בשיעמום מסויים על המגדלים, שאותם מכיר כל מי שעובר בתל אביב. והיא המשיכה: "הבית שלי נמצא כמה רחובות מכאן. אני נמצאת במרכז אזור הסכנה".
כמובן, לא אוכל לציין את שמה של הדוברת (האוייב יוכל לאתר את הכתובת שלה בספר הטלפונים באינטרנט וכך יידע היכן המגדלים והיכן הבור).
כך, בשמש האביבית של אמצע החורף חשבתי שהאוייב, בעל הטילים ארוכי הטווח, עלול לקבוע כמטרה את מרכז העצבים של צה"ל, ו"בטעות" יפגע בהרבה שכונות מגורים מסביב.
האוייב לא צריך להתאמץ לחשוב על מטרה אסטרטגית כזאת. מישהו נתן לו דוגמא מצויינת. כן, במלחמת הלבנון השניה. מישהו הפציץ ללא רחם את רובע דחייה בבירות, שבו נמצאים מרכזי החיזבאללה. אינני יודע אם הצליחו להרוג את ראשי החיזבאללה (זה כתוב בדו"ח וינוגרד? לא קראתי), אבל אני יודע שהצליחו להרוג הרבה אזרחים (אוהדי חיזבאללה, בוודאי) והתמונות של הנפגעים ושל הבתים ההרוסים הופצו ברחבי העולם המערבי.
בעת כתיבת הדברים נראה כי ידו של חיזבאללה גוברת בלבנון. אולי הם יהיו השליטים בארץ הארזים. במלחמה הבאה, אני חושש, מישהו יקבע את הבור כמטרה לפצצותיו או לטילים שלו. ואז, חס וחלילה, יפיצו בעולם את התמונות של בנייני מגורים הרוסים בתל אביב.
האם מישהו שאל פעם מדוע קבעו את הבור במרכז תל אביב? מדוע לא הוציאו את המטכ"ל מהעיר באותה עת, כשהקימו את ה"בור" לתפארת מדינת ישראל? מה עושים עכשיו?

מודעות פרסומת
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

  • יוסי  On 11 במאי 2008 at 22:51

    המטרה האיסטרטגית של החיזבאללה להרוג מה שיותר ישראלים מה שיותר מהר מה שיותר פשוט. שים לב ישאלים!!! אמרתי יהודים לא אמרתי. חלוץ הטיפש חי בסרט של מטרות איסטרטגיות ומכת מפתח וריסוק מרכז העצבים מכה שתשתוק יכולת החלטה ויתר דברי הבל מספרים של סופרים שלא ירו כדור בחייהם ובלה בלה בלה. ראו מה קורה לשדרות זה מה שיעשה לתל-אביב. את מי בכלל מעניין הבור או החור.

  • א  On 11 במאי 2008 at 20:50

    כל ש.ג במיל, חושב שהוא יודע הכל על בסיסי צה"ל הסודיים ומיקומם.
    די בכך שתבחן את מיקומי פגיעות הטילים במלחמה האחרונה, ותבין שבסיסי צה"ל הסודיים באמת נמצאים מתחת לערים שלוות,במקומות שלא שיערת מימיך.
    ממש פלא כיצד גילה נסראללה את הבסיסים הסודיים האלה.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: