מה עונשו של שטן?

כותרות ענק על האמא טליבן, האמא המתעללת, הכת הסדיסטית ודומיהן תופסות את תשומת הלב. התיאורים מזעזעים, ואני מודה שאינני קורא את כל הפרטים המזוויעים. די לי במחשבה שמתעללים בילדים קטנים, לפעמים תינוקות, והעושים את המעשים הנוראים הם ההורים.
נדמה לי שיש יותר מייצר המציצנות בתיאורים הפלסטיים המפורטים בעתון. מחר, אולי, יראו לנו את תמונות הזוועה גם על המסך הקטן. בתקריב.
נזכרתי בתקופת הפיגועים באוטובוסים – ערוצי הטלוויזיה הראו מקרב את הפצועים וההרוגים כדי שנדע בדיוק איך נראה פצע פתוח, גוף מדמם או פנים מרוטשות. אחר כך התעשתו אנשי המדיה והפסיקו את מסע הצילום המטורף.
עכשיו, כשיש לנו "רק" תיאורים בדפוס ובערוצי החדשות רואים את החשיכה הולכת בבגד שמכסה את כל כולה כדי שחס וחלילה לא יראו בדל רגל, או את האשה ה"דתית" שמכסה את פניה בספר תפילה – זה נורא דיו.
על פי נתוני אל"י (האגודה להגנה על ילדים), שיעור האמהות הפוגעות היה גבוה יותר מפי שניים ממספר האבות המתעללים – 38% לעומת 16%. נתונים מעוררי מחשבה ופלצות כאחד.
מה יהיה דינן של האמהות האיומות שנמצאות עכשיו בראש החדשות – יחליט בית המשפט. השופטים ישמעו את העדויות וישקלו את הראיות. לנו יש רק כותרות גדולות בעתונים ואלה אינן משקפות את כל העובדות, את כל האמת. חשוב שבית המשפט ישקול את כל הנימוקים ויברר את כל העובדות לפני קביעת העונש. מה היה עד עכשיו?
עניין אותי וחיפשתי בארכיון ומצאתי כמה גזרי דין, של הורים או גברים מתעללים, שניתנו באחרונה.
אשה בת 36, תושבת אזור העמקים הורשעה לפני כשנה בתקיפת ילדיה בני 3, 8, 12 ו-14 ובתקיפת בעלה. היא נידונה לכמה חודשי עבודות שירות, שאותם היא מרצה עכשיו. בימים אלה ממש האשה נעצרה בחשד… לתקיפה נוספת של ילדיה.
באחד המקרים הקשים ביותר שפורסמו, שלח בית המשפט המחוזי בנצרת אב, שאנס את ילדיו, ל-22 שנות מאסר. האיש, אב ל-13 ילדים, הפך את אחד מבניו ל"עבד מין" ובמשך שש שנים נהג לבצע בו מעשי סדום, ולעתים אף הזמין את חבריו להשתתף. בשניים מילדיו עשה מעשים מגונים ולאשתו הרביץ. זה היה בית תופת.
מקרה אחר: בן 19 ביצע מעשי סדום באחותו מאז הייתה בת ארבע. השופטים הקלו בעונשו ושלחו אותו לחמש שנים בכלא לאחר שלקחו בחשבון את גילו הצעיר ואת בעיותיו הנפשיות. אחותו הפגועה סובלת מסיוטים ומטופלת במרפאה פסיכיאטרית.
בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר לפני זמן קצר 8 שנות מאסר על גבר בן 54 מאשקלון שביצע מעשים מגונים בשלוש אחיניותיו כשהיו בנות 9, 10 ו-12. באחת מהן הוא ביצע את המעשים במשך ארבע שנים. מתי מצא את הזמן המתאים להתעללות? במפגשים משפחתיים בבית הסבתא. מדובר בפדופיל שעלול לסכן ילדים קטנים בעתיד.
דוגמא אחרת: אריה רובין הודה והורשע בהתעללות מינית בנערה צעירה בבריכה שניהל. על כך נידון בבית המשפט המחוזי לארבע שנות מאסר, אבל בית המשפט העליון הקל עימו והוריד את העונש לשלוש שנים. היום, כשהיא בת 21, הצעירה תובעת בהליך אזרחי יותר מ-2.5 מיליון שקלים בגין הנזקים הגופניים והנפשיים שגרמו לה מעשיו של האיש שבו ראתה תחליף לאב שמעולם לא היה לה.
הסקירה הקצרה הזאת לא נועדה לקבוע מה העונש המגיע להורים/מבוגרים מתעללים. חיפשתי ומצאתי מקרים שהיו.
שאלה גדולה אם עונש כבד ימנע בעד מעשים מחרידים כאלה בעתיד. כדאי לחשוב על כך.

מודעות פרסומת
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: